Home » Teknoloji Haberleri » 6 milyon dolar kazanan Monument Valley oyununun maliyeti açıklandı

Özellikle iOS platformunda büyük başarı elde eden ancak Android ’de korsan nedeniyle istediği rakamlara ulaşamayan bulmaca oyunu Monument Valley ile ilgili önemli rakamlar paylaşıldı.
İstatistiklere bakılırsa en çok iOS işletim sisteminde oynanan yapım 1 milyon 700 binden fazla kez satın alınmış. Android tarafında ise bu rakam 300 bin civarında.  Toplam 10 milyon farklı cihaza yüklenmiş olan yapım, yaklaşık 6 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmış. Oyunun en fazla gelir elde ettiği günün ise çıkış tarihi olan 3 Nisan tarihi olduğu görülüyor. Yapım bu tarihte tam 143 bin 530 dolar gelir getirmiş.
Monument Valley ’in zamana göre satış grafiğine göz attığımızda çıkış tarihinden sonra en çok satış yapılan dönemin yılbaşı dönemi olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca oyuna 8 yeni bölüm ekleyen Forgotten Shores ’in yayınlanmasının da Monument Valley ’in satın alımında büyük katkısı olduğu göze çarpıyor.
8 kişilik ekiple hazırlanan ve aylarca süren bu iki oyunun maliyeti de dikkat çekici. 55 haftada hazırlanan orijinal oyun için 852 bin dolar harcayan ekip; 29 haftada geliştirdiği Forgotten Shores için 549 bin dolar harcamış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Latest

Adobe Flash Player Son Sürüm İndir
Turkcell 3G Vınn Kota Sorgulaması
Facebook benim sehrim oyunu
Arşiv Biçimi Tanınmıyor Veya Arşiv Hasarlı Çözümü
Vodafone 3g Modem Kurulumu