Tekno haber en yeni teknolojik ürünler, duyurular,incelemeler,mobil uygulamalar ve ipuçları en güncel teknoloji haber sitesinde.

87. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

6

Bu yıl 87 ’incisi düzenlenen Akademi Ödülleri dün gece düzenlenen törende sahiplerini buldu. En iyi film, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni ve en iyi orijinal senaryo dahil toplam 4 dalda Oscar kazanan Birdman geceye damgasını vurdu. 6 ’şar dalda adaylığı bulunan ve geceye damgasını vurması beklenen filmlerden Boyhood ve American Sniper ise yalnızca birer ödüle layık görüldü. Aday ve kazananların tam listesini aşağıdan görebilirsiniz. (Kazanan isimler koyu renkle işaretlenmiştir.) En iyi film
American SniperBirdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Selma
The Theory of Everything
Whiplash En iyi yönetmen
Wes Anderson | The Grand Budapest HotelAlejandro González Iñárritu | Birdman
Richard Linklater | Boyhood
Bennett Miller | Foxcatcher
Morten Tyldum | The Imitation Game En iyi erkek oyuncu
Steve Carell | Foxcatcher
Bradley Cooper | American Sniper
Benedict Cumberbatch | The Imitation Game
Michael Keaton | BirdmanEddie Redmayne | The Theory of Everything En iyi kadın oyuncu
Marion Cotillard | Two Days, One Night
Felicity Jones | The Theory of EverythingJulianne Moore | Still Alice
Rosamund Pike | Gone Girl
Reese Witherspoon | Wild En iyi yardımcı erkek oyuncu
Robert Duvall | The Judge
Ethan Hawke | Boyhood
Edward Norton | Birdman
Mark Ruffalo | FoxcatcherJ.K. Simmons | Whiplash En iyi yardımcı kadın oyuncuPatricia Arquette | Boyhood
Laura Dern | Wild
Keira Knightley | The Imitation Game
Emma Stone | Birdman
Meryl Streep | Into the Woods En iyi özgün senaryoBirdman | Alejandro González Iñárritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris ve Armando Bo
Boyhood | Richard Linklater
Foxcatcher | E. Max Frye ve Dan Futterman
The Grand Budapest Hotel | Wes Anderson ve Alec Guinness
Nightcrawler | Dan Gilroy En iyi uyarlama senaryo
American Sniper | Jason HallThe Imitation Game | Graham Moore
Inherent Vice | Paul Thomas Anderson
The Theory of Everything | Anthony McCarten
Whiplash | Damien Chazelle En iyi kurgu
American Sniper | Joel Cox ve Gary Roach
Boyhood | Sandra Adair
The Grand Budapest Hotel | Barney Pilling
The Imitation Game | William GoldenbergWhiplash | Tom Cross En iyi görüntü yönetimiBirdman | Emmanuel Lubezki
The Grand Budapest Hotel | Robert D. Yeoman
Ida | Ryszard Lenczewski ve Lukasz Zal
Mr. Turner | Dick Pope
Unbroken | Roger Deakins En iyi prodüksiyon tasarımıThe Grand Budapest Hotel | Adam Stockhausen ve Anna Pinnock
The Imitation Game | Maria Djurkovic ve Tatiana Macdonald
Interstellar | Nathan Crowley, Gary Fettis ve Paul Healy
Into the Woods | Dennis Gassner ve Anna Pinnock
Mr. Turner | Suzie Davies ve Charlotte Watts En iyi kostüm tasarımıThe Grand Budapest Hotel | Milena Canonero
Inherent Vice | Mark Bridges
Into the Woods | Colleen Atwood
Maleficent | Anna B. Sheppard & Jane Clive
Mr. Turner | Jacqueline Durran En iyi film müziğiThe Grand Budapest Hotel | Alexandre Desplat
The Imitation Game | Alexandre Desplat
Interstellar | Hans Zimmer
Mr. Turner | Gary Yershon
The Theory of Everything | Jóhann Jóhannsson En iyi özgün şarkı
“Everything Is Awesome” | The Lego Movie“Glory” | Selma
“Grateful” | Beyond the Lights
“I ’m Not Gonna Miss You” | Glen Campbell: I ’ll Be Me
“Lost Stars” | Begin Again En iyi makyaj ve saç tasarımı
FoxcatcherThe Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy En iyi ses kurgusuAmerican Sniper
Birdman
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Interstellar
Unbroken En iyi ses miksajı
American Sniper
Birdman
Interstellar
UnbrokenWhiplash En iyi görsel efekt
Captain America: The Winter Soldier
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the GalaxyInterstellar
X-Men: Days of Future Past En iyi yabancı filmIda (Polonya)
Leviathan (Rusya)
Tangerines (Estonya)
Timbuktu (Moritanya)
Wild Tales (Arjantin) En iyi animasyonBig Hero 6
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2
Song of the Sea
The Tale of the Princess Kaguya En iyi belgeselCitizenFour
Finding Vivian Maier
Last Days in Vietnam
The Salt of the Earth
Virunga En iyi kısa film
Aya | Oded Binnun ve Mihal Brezis
Boogaloo and Graham | Michael Lennox ve Ronan Blaney
Butter Lamp (La lampe au beurre de yak) | Hu Wei ve Julien Féret
Parvaneh | Talkhon Hamzavi ve Stefan EichenbergerThe Phone Call | Mat Kirkby ve Kames Lucas En iyi kısa animasyon
The Bigger Picture | Daisy Jacobs ve Christopher Hees
The Dam Keeper | Robert Kondo ve Dice TsutsumiFeast | Patrick Osborne ve Kristina Reed
Me and My Moulton | Torill Kove
A Single Life | Joris Oprins En iyi kısa belgeselCrisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
The Reaper (La parka)
White Earth

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

porno izle ücretsiz porno porno izle