Home » Tavsiye & İpuçları » NoteBook ve Netbook’larda uzun pil ömrü!

Netbooklar ve notebooklarda uzun pil ömrü için size birkaç tavsiye. Özellikle zor durumlarda çok işinize yarıyacağına eminim. İşte ucuz pil ömrü için liste:

Notebook ve Laptop’da uzun pil ömrü için:

  1. Ekran parlaklığını düşürebildiğiniz kadar düşürün. Çok düşük gelse de bir süre sonra bu parlaklığa alışıyorsunuz. Bu en çok işe yarıyan ve en bilinen yöntem. Birçok yerde de bunu görebilirsiniz.
  2. Şimdi de görünümü yani Başlat düğmesinin yer aldığı ve pencere üstündeki yerlerin rengini değiştircez. Bilgisayar açıldğından beri karşımızda bulunur. Gerçi Vista kullanıcıları için bu pek birşey değiştirmez. Ama XP yüklü netbooklarda değiştirir. Masaüstüne sağ tıklayıp özellikler diyin.  Buradan görünümü seçin ve siyah ya da siyaha yakın bir görünüm ayarlayın. Eğer görünümleri beğenmezseniz siyah bir XP teması yükleyebilirsiniz. Siyah renk az elektirk harcar. Tema aramanıza gerek yok tema burda.
  3. Şimdi masaüstüne gelelim. Eğer masaüstünüz beyaz ya da beyaza yakın bir renkde ise yine çok elektirk harcar. Bataryanız çabuk biter. Bu yüzden masaüstü arkaplanı sadece siyah renk yapın. Hem siyah görünümü de fena değil:)
  4. Notebook ya da netbookalrınızda en çok kullandığınız programlardan birisi Windows live messenger. Bu yüzden bu programında temasını siyah ya da siyaha yakın bir tonda yapmakta fayda var. Özellikle konuşmların bulunduğu kısımları siyah yapmasanız da siyaha yakın beyaza uzak bir renk yapın. Çok faydası olacaktır.
  5. Tarayıcınızda da bir değişikliğe gidin. Firefox kullanın. Ne alaka demeyin çünkü yeni bir tema yükliycez. Tavsiyem bu tema ama isterseniz sitede başka temalarda bulabilirsiniz.

Daha fazla uzatmaya gerek yok. Slogan belli “Yes Siyah No Beyaz” Her programı anlatamıyacağıma göre siz çok kullandığınız programları optimize edin.

One thought on “NoteBook ve Netbook’larda uzun pil ömrü!

  1. feyyaz esatoğlu dedi ki:

    güzel bilgiler… Fakat sırf ekrana odaklanılmış…Mesela internet yoksa ve kullanmayadevam ediyorsan wireless i engelle sonuçta her an sinyal alıp göndermeyeceği için güzel bir performans sağlayacaktır…Startup laberaber nekadar program çalışıyor…gerekesiz bazı programlar çalışabilir arka planda bunlar kapatılabilir..Regedit le ilgili çok canlı örneğim yok ama google da aratılıp oradaki ayarlarla oynanarak ta performans sağlanabiliyor… KOLAYGELSİN…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Latest

Adobe Flash Player Son Sürüm İndir
Turkcell 3G Vınn Kota Sorgulaması
Facebook benim sehrim oyunu
Arşiv Biçimi Tanınmıyor Veya Arşiv Hasarlı Çözümü
Vodafone 3g Modem Kurulumu