Home » Tavsiye & İpuçları » USB Disk Ejector İndir – USB Flash Belleği Güvenle Kaldırma

USB Flash belleklerinizi çıkarmadan önce “güvenle kaldır” diyerek çıkartmalısınız. Peki ama neden? Bu iş için de güzel bir program USB Disk Ejector’ü indirebilirsiniz.

Neden USB diskinizi güvenle kaldırmalısınız? USB belleğinizi bilgisayara bağladığınızde elektrik geçişi olur. Bu elektrik geçişi esnasında USB belleği aniden çıkarmak bazı sorunlara (veri kaybı gibi) yol açabilir. Taşınabilir Disk’ler için özellikle bu sorun daha fazla olabilir. Bunun için ister Windows’un kendi aracını ister USB Disk Ejector’u kullanabilirsiniz. Eğer bu ücretsiz yazılımla yapmak istiyorsanız:

USB Disk Ejector İndir

Programın kullanımı gayet basit. Programı indirdikten sonra “USB_Disk_Eject.exe” dosyasına çift tıklayarak direk açıyorsunuz. Yükleme gerektirmiyor. Daha sonra burada takılı USB diskiniz görünüyor. Çift tıklayarak hemen elektriği kesebilirsiniz. Daha sonra zaten USB belleğinizi USB’den çekebilirsiniz.

Eğer Windows’un kendi yazılımını kullanmak istiyorsanız:

USB belleğinizi taktığınızda sağ alt köşede yeni bir ikon oluşacak:

Donanımı Güvenle Kaldır

Buraya çift tıklayarak aynı şekilde donanımızı seçip hemen kaldırabilirsiniz. Eğer fazla USB disk ya da Taşınabilir disk kullanmıyorsanız bu yazılıma pek ihtiyacınız yok ama çok kullananlara USB Disk Ejector‘u tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Latest

Adobe Flash Player Son Sürüm İndir
Turkcell 3G Vınn Kota Sorgulaması
Facebook benim sehrim oyunu
Arşiv Biçimi Tanınmıyor Veya Arşiv Hasarlı Çözümü
Vodafone 3g Modem Kurulumu