Anasayfa Teknoloji Haberleri2012-2013 kaymakamlık bursu başvuru şartları nelerdir ?

2012-2013 kaymakamlık bursu başvuru şartları nelerdir ?

Kaymakamlık bursumu anlamak isityorunuz nelermi gerekli onumu merak ediyorunuz kaymakamlık bursu almak için gerekli olanlar kaymakamlık bursun nasıl alınır . Burs veren kurumlar hepsini size bu yazıda açıklayacağım. Buarada bu dönem üniversite kazanan arkadaşlara hayırlı olsun.

Başka ilk işiniz bağlı olduğunuz muhtarlığa gitmek ve muhatarlıkdan bir tane aile için bulunan fert sayısı kaç kişinin çalıştığı ve babanızın kaç kişi veya kaç cocuğa bakmakla yükümlü olduğuna dair bir tane belge isteyeceksiniz ve size bunu yazıcıdan 3 tl gibi bir ücrete veriyor.

İnternetten bir tane dilekçe örneği indirip bunu kaymakamlığa doldurup vereceğiz bunu kaymakamlık yada muhtarlıkdan yardım isteyerek alabilirsiniz.

Sonra her istisnaya karşılık 1 tane nüfus cüzdanının fotokopisini çektireceksiniz . Ama siz her halukalde 2 tane çektirin bazen iki tane de lazım olabiliyor.
Sonra hangi hesap kartınıza para yatıcak bu kartın önünün ve arkasını güvendiğiniz bir fotokopiciden fotokopisini cektirin dikkat edin kopyalamasın ondan diyorum fotokopici tanıdığınıuzdan alınız. Önlü arkalı hesap kartınızın fotokopisi unutmayın para buna yatacak.

Hesap kartınızın atm den yada bankanızdan iban numarasını öğrenin ve bunu kaymakamlığa vereceksiniz bu noyu bir kağıda not erdin sizede lazım olabilir.

Birde kayıt olduğuınuz okuldan bir öğrenci belgesi aslı oalcak bunu vereceksiniz.

Şimdi bekleme vakti. Dönemde 2 defa yatmaktadır iki kere 400+400= 800 tl verilmektedir. 3 ayda bir hesabınızda olacak şekilde. Kolay gelsin.

BENZER İÇERİKLER