Home » Tavsiye & İpuçları » Windows 7’den Windows 8’e Yükseltme
Windows 7’den Windows 8’e Yükseltme

Kullanıcı eğer halihazırda var olan Windows 7 işletim sistemini bilgisayarında kullanmaya devam ediyor ise güncellemek yani Windows 8 işletim sistemine geçmek için iki alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifin ilki teknoloji marketlerinden fizikse olarak temin edilebilecek Windows Güncelleme CD’leri aracılığı ile kullanıcının bilgisayarına kuracağı yazılımlar ile güncellemek olanak dahilindedir.

Windows 7 işletim sisteminden Windows 8 işletim sistemine geçiş için ikincil alternatif ise Windows 8 işletim sistemine güncelleme aracına resmi internet sitesinden temin ederek Windows 7’den Windows 8’e geçilebilmektedir. Windows işletim sisteminin önermiş olduğu adımlar doğrultusunda yükleyerek kullanıcı bilgisayarının güncelleşmesini yani Windows 8 işletim sisteminin aktif olarak çalışmasını sağlayabilmektedir.

Kullanıcı dilerse Windows 8 aracını Windows 7 işletim sisteminin yer aldığı bilgisayarı üzerine indirebilmektedir. Kullanıcının yapmış olduğu kurumlar yüz seksen gün boyunca kullanıcıdan herhangi bir lisans talebinde bulunmayacaktır. Dolayısıyla kullanıcı yüz seksen gün boyunca Windows 8 deneyimini rahatlıkla yaşayabilecektir. Eğer kullanıcı Windows 8 işletim sisteminin niteliklerini ve kullanımını beğenmediği takdirde yeniden bir önceki sürüme rahatlıkla dönebilecektir. Çünkü henüz herhangi bir ödeme işlemi gerçekleştirmemiştir.

Ancak tam tersi bir durumda yani kullanıcı Windows 8 işletim sisteminin kullanım kolaylıklarını ve niteliklerini beğendikleri takdirde Windows 8 işletim sistemi lisansını temin ederek Windows 8 işletim sistemini orijinal olarak tam anlamı ile kişisel bir şekilde kullanabilme olanağına rahatlıkla sahip olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Latest

Adobe Flash Player Son Sürüm İndir
Turkcell 3G Vınn Kota Sorgulaması
Facebook benim sehrim oyunu
Arşiv Biçimi Tanınmıyor Veya Arşiv Hasarlı Çözümü
Vodafone 3g Modem Kurulumu