Home » Güvenlik ve Yazılımları » Yine Conficker – Conficker'ın İkizi Çıktı

Hakkında çok yazı yazdığım Conficker’lar güvenlik şirketleri baş ölçüşemiyor.Güenlik önlemleri alınıyor derken ikizi de çıktı…

Conficker durmuyor, hala bütün dünyaya meydan okuyor, Zaten 10 milyondan fazla bilgisayarı ele geçiren Conficker yine ne yaptı?

Conficker tam kontrol altına alınırken ikizi de piyasaya çıktı.Daha önce Conficker’dan korunmak için alınması gereken önlemlerden bahsetmiştim.Ama hepsi boşa gidecek.Önce Microsoft’u sonra diğer firmaları ve belki de en çok bizi ağlatacak!

Microsoft, Conficker solucanını yapan kişinin başına ödül koydu.Ama hepsi boşa gitti işte.

Yeni Conficker’ın adı ” Conficker B++“.Microsoft’un işletim sisteminin açıklarını bulup yamaması gibi, hacker’lar da Conficker B++’ı virüslerinin engellemesini önleyecek bir yama mantığıyla hazırladılar.Kısacası virüs tamamen yenilendi.Bu yüzden de bütün alınan önlemler boşa gitti.Önlemlerse hala alınmaya devam ediyor.Çünkü yeni Conficker’ın ne zaman saracağı belli değil.

Yorum:Bu işten en karlı çıkabilecek kişi güvenlik firmalarıdır.Bu işten en çok onlar kâr eder çünkü millet korkmaya başlayınca yeni antivirüs alacak..Tabi bu olay Türkiye’de o kadar etki yapmaz.

İşin açıkcası bilgisayarımda daha önce iki kere karşılaştığım ve antivirüsümün yakalaması beni rahatlatmıştı.Şimdi yeni Conficker’a karşı önlem alcak kimse yok!Umarım yeni Conficker bana ve size gelmez (:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Latest

Adobe Flash Player Son Sürüm İndir
Turkcell 3G Vınn Kota Sorgulaması
Facebook benim sehrim oyunu
Arşiv Biçimi Tanınmıyor Veya Arşiv Hasarlı Çözümü
Vodafone 3g Modem Kurulumu