Home » Cep Telefonları Haberleri » ASUS Google Nexus 7 – 2013

İlk Nexus 7 , feda ettiği bir takım özelliklerine rağmen bitiş derece etkileyici bir cihazdı . Ucuzluğu ( ek olarak doğrusu yurtdışındaki pahalı olmayan fiyatı ) , başarısının uzun soluklu olmasında büyük rol oynadı . Ülkemizde şu an yaklaşık 760 TL’ye satılan tablet , kızgın rekabete boyun eğmek üzereydi ki yepyeni Nexus 7 ortaya çıktı .

 

Temmuz’da tanıtılan yepyeni Nexus 7 , bazıları tarafından “Nexus 7 2013 ” şeklinde orijinalinden ayırt ediliyor . Nexus cihazları , bildiğiniz gibi saf bir Google deneyimiyle geliyor , yani Nexus’larda Android’in en temiz haliyle karşı karşıyasınız . Yani Samsung ve HTC’nin TouchWiz’li , Sense’li arayüzlerinden kaçacak yer arıyorsanız , Nexus’ta huzur bulacaksınız .

 

Ancak yepyeni Nexus 7’den yepyeni bir işletim sistemi beklemeyin: Cihaz Android 4 . 2 adına bu kez Android 4 . 3 ile geliyor . Cihaz , uzun süredir konuşulan Android 5 . 0 ya da Google’ın yepyeni ortaya çıkardığı Android KitKat’tan ise ( şimdilik ) mahrum .

 

Henüz Türkiye’de satışa sunulmayan yepyeni Nexus 7’nin 16GB’lık sürümünün yurtdışı fiyatı , 310 dolar civarlarında . Bir Önceki sürümün yurtdışı fiyatı yaklaşık 250 dolardı , ancak donanımda yapılan mühim geliştirmeler bu farkı karşılayacak kadar güzel . Cihazın 32GB’lık bir sürümü de olacak . Bu sürümün yurtdışı fiyatı ise 375 dolar .

 

Yeni Nexus 7 şimdilik sadece ” yanlızca Wi – Fi ” modeline sahip . Cihazın mobil ağ destekli bir modeli de olacak ( bu kez LTE destekli bir model de olacak ) , ancak Google bu modelin ne zaman çıkacağını açıklamadı .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Latest

Adobe Flash Player Son Sürüm İndir
Turkcell 3G Vınn Kota Sorgulaması
Facebook benim sehrim oyunu
Arşiv Biçimi Tanınmıyor Veya Arşiv Hasarlı Çözümü
Vodafone 3g Modem Kurulumu